Webmaster WordPress vBulletin ve Pagerank

Webmaster WordPress vBulletin ve Pagerank her zaman webmasterlığın değişmez kelimeleridir. Webmaster web işlerinizi yapan kişilere denir. WordPress ise ücretsiz dağıtılan bir blog sistemidir. vBulletin, wordpressden farklı olarak ücretli ve bir forum sistemidir. Pagerank ise google ‘ın size vermiş olduğu 10 üzerinden değerdir.

Eğer sadece kendinizin yazı paylaşıp bir çok kişinin sizin yazılarınıza yorum yapması istiyorsanız size WordPress öneririz. WordPress den başka olarak bir çok blog sistemi vardır ama bunlardan en gözdesi ve iyisi WordPress ‘dir. WordPress ‘in bir çok tema ve eklentisi bulunmaktadır.

Eğer bir çok kişinin sosyal bir platform oluşturmasını isterseniz vBulletin forum sistemini öneririm. vBulletin forum sisteminde dünyada 1 numara denilebilecek kalitededir. Yalnız vBulletin ücretli bir sistemdir. vBulletinin bir çok temasını ve eklentisini bulabilirsiniz.

Aslında webmasterlık sitede yazı yönetimi yapan kişilere denilmez. Webmasterlık sistem kurabilen kodlama bilen ve google ın dilinden anlayanlara denilebilir. Webmasterlık ile editörlüğü karıştırmamak gereklidir. Bunun yanında google size bir site değeri verir ve buna pagerank denir. Pagerank ın çalışmasından diğer siteler büyük rol oynar. Diğer yüksek değerli siteler sizi dost olarak gösterirse (link vererek) sizin siteniz google ın gözünde büyüyebilir ve bu da pagerank a etki eder.

webmaster
wordpress
vbulletin
pagerank

Reklamlar

About forfreal

webmaster wordpress vbulletin ve pagerank
Bu yazı Pagerank, vBulletin, Webmaster, Wordpress içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s